Sărbătorile sunt pentru toţi

poster A2 cooking event 2013Joi, 19 decembrie 2013, Asociaţia Carusel și studenţii Facultăţii de Sociologie și Asistenţă Sociologie ai Universității din București organizează ȋmpreună cu Chef Cezar Munteanu, cea de-a doua ediţie a evenimentului umanitar „Sărbătorile sunt pentru toţi!”.  Evenimentul va avea loc ȋntre orele 9:00 – 18:00 ȋn cadrul restaurantului „La Mama” din Piaţa Alba Iulia din București.

Chef Cezar Munteanu și ceilalţi voluntari vor găti mâncare caldă pentru persoanele marginalizate din Centrul Vechi al Bucureștiului. Cei care vor primi ajutor sunt persone expuse riscului de ȋmbolnăvire, care locuiesc pe stradă, consumă droguri sau cerșesc.

Pesoanele care doresc să doneze bani sau alimente sunt așteptate la sediul Asociaţiei Carusel (strada Lirei, nr.10, sector 2, București) ȋn perioada 18- 19 decembrie 2013, ȋntre orele 10:00 – 18:00.

Nu se mai acceptă comentarii.